Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
İnşaat Kurutmanın Faydaları

İnşaat Kurutmanın Faydaları

İnşaat Kurutma Özellikle inşaat sektöründe yapılması zorunlu ve gerekli olan kurutma işlemi ve inşaat kurutmanın faydaları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Islaklık, nem veya rutubetin normal yaşam alanlarınıza verebileceği zararları hepimiz bilmekteyiz.

İnşaatlar yarı açık alanlardan oldukları için ve inşaatın sağlam olabilmesi için özellikle beton dökümünde betonun kuruması için inşaatın kuru olması gerekmektedir.

Peki, inşaatın kurutulması için ne gibi işlem yapılması gerekmektedir? Öncelikle bilinmesi gereken noktalardan birisi inşatların hemen her mevsim yapım için devam ettiğidir.

Kış mevsiminde ya da yaz mevsiminde hava şartlarından dolayı inşaatın kendiliğinden kuruması için zaman ayırmak veya beklemen uzun bir çözüm sürecidir.

Bunlara gerek olmadığını belirterek gelişen teknoloji ile birlikte kapalı alanların veya yarı açık alanların ıslaklığından kurutulması veya nemden ve rutubetten arındırılması artık kısa süre içerisinde giderebilmektedir.

Kurutma işleminin inşaatın yapım aşamasında yapılmasının sebebi ve faydası bina oturma haline geldiğinde yani yaşam alanı olarak kullanıldığında rutubet sorunu veya nem sorunu yaşanmamaktadır.

İnşaatın kurutulma işlemi yapılırken kullanılacak olan kurutma cihazları aynı zamanda nem alma veya rutubet kurutma cihazları olarak da adlandırılmaktadır.

Evlerinizde de kullandığınız nem alma veya rutubet kurutma cihazları ile inşaatlarda kullanılan cihazlar farklı özelliklere ve kurutma kapasitesine sahiptir.

İnşaat kurutma cihazları yarı açık alanlarda çalışacağı için evlerde çalışan cihazlardan farkı bu noktada ortaya çıkmaktadır. Genellikle kurutma cihazları açık olmayan ve kapalı mekânlarda kullanıldığında daha net çözümler verebilir diye yanlış bir kanı bulunmaktadır.

Oysa inşaatların yarı açık, hatta açık alanlar olduğu düşünülürse bu kanının yanlış olduğu bu noktada ispatlanmaktadır.

Kar suları, yağmur suları veya inşaat yapımında kullanılan ve ıslaklığı oluşturacak diğer ekteler betonun içerisine işlemektedir. Kurutma cihazları bu noktada devreye girmektedir.

Eğer kurutma işlemi inşaat bitimine kadar düzenli olarak uygulanmaz ise betondaki ıslaklık betonun içerisine işleyecektir. Bu da bilindiği üzere uzun süre ıslak kalan beton zaman içerisinde yapısı bozularak zarar görecek ve dayanıklılığını kaybedecektir.

Peki, inşaat kurutma cihazı herkes tarafından kullanılmalı mıdır? Normalde kullanılması zorunlu olan kurutma cihazları sadece binanın kurutulması açısından değil ileri dönemlerdeki kullanım açısından da oldukça önemlidir.

Sizlerin rutubetten veya nemden etkilenmemesi ve bu sorunları yaşamaması için binanızın yapım aşamasında da kurutulması gerekmektedir. İnşaat kurutmanın faydaları sizleri bina içerisinde yaşamaya başladığınız zaman ortaya çıkacaktır.

Özellikle sizlerin fark etmediği şekilde yaşam alanlarınızda herhangi bir sorun olmadan da nem ve rutubet sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız bunun sebebi binanızın yapım aşamasında iken kurutulmaması olabilmektedir.

Özellikle astım hastalığı gibi solunum yolu hastalıklarını ve romatizma hastalıkları da tetikleyen bu nem ve rutubet sorunu ile karşı karşıya kalmamak için binanızın yapım aşamasında iken de ıslak ve nemli kalmaması gerekmektedir.

İnşaat kurutma firması olarak firmamızın bünyesinde bulunan kurutma sitemleri ve kurutma cihazları hakkında bilgi alabilir ve cihaz temini yapabilirsiniz.

İnşaat kurutmanın faydası olarak belki de en fazla rutubet oluşumunun engellenmesi gösterilebilir.

Kurutulmayan ıslaklığın veya nemin zaman içerisinde betonu bile çürüttüğü düşünülürse binanızın sağlığı ve kullanım ömrünün uzun olması için inşaat yapım aşamasında da kurutulma işleminin yapılması gerekmektedir.

Yapım aşamasında kurutulmayan binada ilk olarak hasarlar binanın dış cephesindeki lekeler ve dökülmeler olarak meydana çıkmaktadır. Dilerseniz firmamızdan temin etmek istediğiniz kurutma cihazlarını kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Cihazlar hakkında profesyonel olan ekip arkadaşlarımız sizlere cihaz seçiminde ve seçtiğiniz cihazın kurulum ve onarımında sizlere destek olmaya devam etmektedirler.

Nem alma ve rutubet kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçerek inşaat kurutmanın faydaları ve inşaat kurutma için gerekli olan cihaz ve kurutma makineleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İnşaat Kurutmanın Faydaları

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 0 719

Bu Haber : 4947 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
Önceki Konu :

« Ev Küfü Önleme

Sonraki Konu :
Rutubet ve Küf Sorunu »
  • Paylaş  :
  • İnşaat Kurutmanın Faydaları, inşaat süresi kısalır.yapı kurutma gibi işlemler daha az maliyetli bir şekilde yapılacaktır.inşaat kurutma firması« DYD 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz