Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Kurutmanın Faydaları

Nem Kurutmanın Faydaları

Nem Kurutma, Küf ve rutubet yok olacağından bunların verdiği zararlardan ortam ve ortamda bulunan canlılar kurtulur

Yosunlu ortamlarda yetişen mikroorganizmaların verdiği zararların önüne geçilir

İnsan sağlığına zarar veren her tür oluşum engellenir

Nem kurutma yapılan betonarme yapılarda binanın kullanım ömrü uzar
Su yoğunlaşması nedeniyle elektrik aksamının zarar görmesi ve muhtemel yangınların önüne geçilir

Nem alma cihazları nem oranının yüksek olduğu yerlerde nemin istenilen seviyeye indirilmesini sağlayarak sağlıklı bir ortam yaratır.

Aşırı nem, insanları yüksek sıcaklıktan daha fazla rahatsız eder. İnsanlarda sağlık problemlerine, kapalı mekanlarda rutubet ve kötü koku oluşumuna, elektronik ekipmanlarda arıza ve hasara neden olabilir. Konfor açısından ideal nem oranı % 50-55 arasındadır.

Nem alma cihazlarının üzerindeki higrostat sayesinde nem oranı istenilen değerde ayarlanabilir. Portatif olmaları sayesinde istediğiniz ortamın nemini almak için farklı mekanlara taşınabilir, dekoratif görünümü sayesinde her ortama uyum sağlar.

Nem alma prosesinde, Nemli hava(1) evaporatör serpantini(3) üzerinden geçerken çiğ nokta sıcaklığının altına düşerek içerisindeki nem yoğuşmaya başlar ve yoğuşan nem su toplama kabında(5) toplanarak veya drenaj bağlantısı ile boşaltılır. Evaporatörden çıkan soğuk ve nemi giderilmiş hava kondenserden(4) geçirilerek tekrar ısıtılır. Odaya nemi alınmış(2) ve sıcaklığı oda sıcaklığından birkaç derece artırılmış olarak üflenir.

Nemin kurutulma işlemi  nem alma cihazlarıyla yapılıyor. Duvardaki ya da tabandaki nem vakumlanarak yapı nemden arındırılıyor.
Nem kurutmanın diğer kullanım alanları içerisinde şap sonrası kurutma, sıva sonrası kurutma gibi alanlar da bulunuyor.

Soru 1 : Nem Kurutmanın Faydası varmı?  

Cevap 1 : Evet Nem Kurutmanın İnsan Sağlığı Açısından çok büyük faydası var. nemli ve küflü ortam insan yaşamı için uygun değildir.

Soru 2 : Nem Kurutmanın Zararı varmı?

Cevap 2 : Kesinlikle nem kurutmanın zararı olmaz. aksine faydası vardır.

Soru 3 : Evimin bazı odaları nem ve rutubet oldu özelikle kış aylarında daha çok artmakta ne yapmalıyım bu nem ve küften kurtulmak için.

Cevap 3 :Nem ve Küften Kurtulmak Bizim Sayemizde Çok Kolay. Bizi aramanız durumunda profesyonel elemanlarımız nem ve küflü bölge analizi yaptıktan sonra küf ve nem olan yerler müdahele edilerek sizi nemli alandan kurtarıyoruz.

Soru 4 : Nem ve Küften kurtulmak için hangi Nem Alma Cihazını Almalıyım?

Cevap 4 : Bu Küflü ve Nemli alana göre değişmekte, ev tipi nem alma cihazı ve sanayi tipi nem alma cihazı mevcuttur.

Soru 5 : Nem Alma Cihazları Çok mu Pahalı?

Cevap 5 : Bu Sorunun cevabı değişkendir her nem alma cihazı farklılık göstereceğinden fiyatlarıda değişkendir.

Soru 6 : Nem alma Cihazı Satın Almadan Nem ve Küf Sorunundan nasıl kurtulacağım?

Cevap 6 : Nem Alma Cihazı Satın Almanız Gerekmiyor. Kiralıyarakta nem ve küf ortamından kurutulursunuz.

Soru 7 : Peki Bu Hizmeti Nasıl Alıcam?

Cevap 7 : Tek Yapmanız Bizi Aramanız. yapıcağımız çalışmada sizden sadece günlük olarak Nem Alma Cihazı kiralama ücreti alınır ( extra çıkan masraf dahil değildir )  

Nem Kurutmanın Faydaları

DYD KURUTEK 444 07 19

Bu Haber : 4374 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
Önceki Konu :

« Beton Nem Kurutma

  • Paylaş  :
  • Nem Kurutmanın Faydaları, nem kurutma yapılan betonarme yapılarda binanın kullanım ömrü uzar. nem kurutma ve nem alma işlemi nem alma ve kurutma firması 444 0 719">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz