Nem Alma

Şu an”   “Adlı Duyuruyu İnceliyorsunuz

Icon
Hastane Nem Kurutma

Hastane Nem Kurutma

Hastane nem kurutma işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.

Öyle ki hastane binasının yalıtımsal olarak yetersiz olması ve dış etkenlerden etkilenmesi sonucu meydana gelen nemlenme yaydığı kötü koku ve ortamda bulunan temiz havayı yok etmesi yüzünden hastaların iyileşme süreçlerini uzatmaktadır.

Hastanelerde nemli ortamın oluşmasının başlıca sebepleri arasında, hastane ortamında yaratılan ve sürekliliği sağlanmaya çalışılan temiz havanın sürekliliği sağlanırken kullanılan klima ve fan tipindeki cihazlardır. Bu cihazlar aslında içerideki havayı alıp soğutup tekrar içeriye göndermektedir.

Bu durum belli bir süre sonra içeride bulunan temiz havanın tamamen tükenmesine neden olmakta ve temiz havanın tükenmesinin ardından yalıtımı zayıf olan duvarlardan başlamak kaydıyla ıslanmaya ve zamanla nemlenmeye başlamaktadır.

Özellikle hastane ortamında nemlenme pek çok alerjik rahatsızlığa, romatizmaya ve astıma sebep olabilir.

Bu nedenle hastane ortamında nemlenmiş bir ortam fark edildiği anda derhal gerekli önlemler alınmalıdır.

Nemlenme genelde duvarların ıslanması ve benek benek su kabarcıkları şeklinde başlamakta ve önlem alınmadığında duvar üzerinde görsel olarak hoş olmayan görüntüler ve beraberinde kötü kokular ile karşılaşılmasına sebep olmaktadır.

Hastane nemi kurutma için yapılacak birkaç işlem mevcuttur. Bu işlemler;

  • » Nemlenmiş alanın temiz hava almasını sağlayarak nemin dağılmasını sağlamak
  • » Nemlenmiş olan duvarı izolasyon malzemesi ile kaplanması
  • » Su çatıda birikip duvarlar tarafından emiliyor olabilir, bu durumda çatı için izolasyon yaptırmak yerinde bir uygulama olacaktır.
  • » Nemlenmiş alanda eğer canlı bitki yetiştirilmesi yapılıyorsa (ki hastane ortamında hasta ziyaretine gelen ziyaretçiler tarafından getirilen canlı çiçekler muhakkak olacaktır) bu canlı bitkinin nemlenmiş yerden uzaklaştırılması gerekmektedir.

Bu işlemlerin sonrasında nem geçici olarak engellenmiş ancak sonrasında yine tekrarlanıyorsa bu durumda hastane nemi kurutmak için nem kurutucu cihazlardan yardım almak gerekecektir.

Bu hastane nem kurutucu cihazı nemlenmiş alanın büyüklüğüne göre farklı büyüklüklerde ve farklı özelliklerde satılmaktadır.

Bu cihazlar sadece nemi kurutmak ile kalmamakta sonrasında nemlenme yapan alanda bir daha nemlenme olmasına engel olmaktadır. 

Hastane nem kurutucu cihazları kullanımını yapmak için özel bir eğitim gerekmemektedir. Cihaz üzerinde cihazın kullanımı için gerekli yönergeler bulunmaktadır.

Cihaz karşıdan bakıldığında bir ısıtıcıyı andırmaktadır. İçerisinde bir su haznesi vardır. Nemlenme yapmış alana verilen soğuk hava dalgası sayesinde nem yoğunlaşmakta ve su toplama haznesinde toplanmaktadır.

Burada toplanan su oda sıcaklığından 1 – 2 derece yükseltilmiş olarak odaya tekrar üflenir. Ayrıca nem alma cihazlarının üzerinde bulunan ve higrostat adı verilen gösterge sayesinde nem oranı istenilen seviyede ayarlanabilir.

Hastane nem kurutma işleminde bu göstergenin doğru takip edilmesi çok önemlidir. Çünkü hastanede bulunan nem ne haddiden fazla çok olmalı ne de az olmalıdır.

Hastane nem kurutma işlemi yapılırken ideal nem göstergesi %50 - %55 düzeyinde olmalıdır.

Bu orandan daha az ya da daha çok nemlenme olması özellikle hastane ortamlarında sağlık ve koku sorunlarına neden olmakta ve özellikle akciğer ve solunumu yolları enfeksiyonu nedeniyle hastaneye sağlığını kazanmak için gelen hastaların iyileşme süreçlerini uzatmaktadır.

Nemlenme ayrıca nem böceği adı verilen böceklerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Bu böcekler çok hızlı ürediklerinden özellikle hastane gibi ortamlarda görülmesi geri dönülemez olayların meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Hastane ortamları fazlasıyla mikrop barındırdığından nem böceklerinin normalden de daha hızlı üremesine neden olmakta ve sadece ilaçlama işlemi ile bu böceklerden kurtulabilmek mümkün olmaktadır.

İlaçla işleminin sonuç verebilmesi için Hastane nem kurutma işlemi yapıldıktan sonra derinlemesine ilaçlama yapılmalı ve sonrasında boya badana işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Hastane Nem Kurutma

Bilgi ve Hizmet Almak için Bizi arayın : 444 0 719

Bu Duyuru : 2583 Defa Okunmuştur
Duyuru Tarihi : 28-09-2015
Önceki Konu :

« Duvar Kurutma

  • Paylaş  :
  • Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz