Nem Alma

Şu an”   “Adlı Duyuruyu İnceliyorsunuz

Icon
Hastane Kurutma

Hastane Kurutma

Hastane kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.

Çünkü hastanenin nemli bir ortam olması beraberinde pek çok mikroorganizmanın da hastane içerisinde yayılmasına sebep olacaktır.

Hastanelerde bulunan havalandırma sistemleri her ne kadar hava akımını sağlamak için çalışıyor olsa da bazı durumlarda bu hava akımı sağlıklı bir şekilde sağlanamamaktadır.

Bu durum ile karşılaşıldığında hızlı bir şekilde hastane nem kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Hastane nemi kurutma işlemi hastanede hizmet almakta olan hastaların sağlıklarını korumak amacıyla içeride bulunan havanın mutlaka dışarıda bulunan temiz hava ile değiştirilmesi ile yapılabileceği gibi özel kurutma cihazları ile de yapılabilmektedir.

Hastane nem alma olayı hastanenin yoğun kullanımda olduğu dönemlerde olabileceği gibi hastanenin yalıtımsal bazı sorunlarından dolayı dış etkenlere maruz kalmasıyla da ortaya çıkabilmektedir.

Bu yalıtımsal sorunlara örnek olarak yağmur, kar, tipi, dolu gibi hastane duvarlarının soğumasına sebep olabilecek doğal olaylar neden olmaktadır. Bu doğal olayların etkisi ile dışarıdan soğuyan hastane duvarı aynı şekilde hastane içerisinde bulunan ısı kaynakları tarafından ısıtılmaktadır.

Duvarın bir yüzü soğuk iken diğer yüzü sıcak olduğu için duvarda öncelikle ıslanma meydana gelmekte ve zamanla duvar nemlenmektedir.

Nemli hava zaman içerisinde küf kokusu yaymakta olduğu için hastane içerisinde bir küf kokusu yayılması muhtemeldir.

Yayılan bu küf kokusu hastaları oldukça rahatsız etmek ile birlikte özellikle akciğer rahatsızlığı bulunan hastaların olduğu katlarda nemlenmenin kesinlikle olmaması gerekmektedir.

Duvarda oluşan nem zamanla görsel anlamda da duvarın yıpranmasını sağlayacak ve hastanenin nem aldığı gün yüzüne çıkacaktır. 

Hastane bu anlamda yeterli çalışmayı yapmadığı takdirde gerek Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin yapmış oldukları denetimlerde gerekse hizmet vermekte olduğu hastaların şikâyetleri üzerine bazı yaptırımlar ile karşılaşabilmektedir.

Hastaneler nemlenme olayına engel olabilmek için temiz hava dolaşımını sağlamak zorundadır.  Bu temiz hava sirkülâsyonu büyük ölçekli fan cihazları ile sağlanmaya çalışılmaktadır.

Bu fan cihazları aşırı çalışmadan dolayı ısındığında içerinin hava sirkülâsyonunu sağlıklı olarak sağlayamadığından nemlenme olayı ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Ayrıca bu hava dolaşımı sağlanırken dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise hastane iç ısısın korunmasının gerekli olduğudur.

Ancak fan cihazları durduğunda veya tam kapasite ile çalışmadığında temiz hava sağlamak için camlar açılmakta ve hastane iç ısısı hızla düşmektedir.

Hastane iç ısısını kaybetmemek için hastane nem kurutma cihazı edinilmesi hem hava sirkülâsyonu hem de nemlenme sorununa kalıcı bir çözüm olacaktır.

Bu nem kurutma cihazı bir nevi hastane içerisinde nemlenmiş alanda bulunan havayı yoğunlaştırarak suya çevirip kendi iç ünitesinde bulunan su haznesine aktarmaktadır.

Hastane kurutma işleminde kullanılmakta olan bu cihazın kullanımı son derece kolay olup, bu cihazı kullanacak olan kişinin sadece su haznesini 1 ya da 2 kullanımdan sonra boşaltıp temizlemesi yeterli olacaktır.

Kurutma işleminde kullanılacak olan bu cihazın kullanım kademeleri herkesin anlayabileceği bir şekilde üretilmiştir.

Bu cihazlarının en büyük özellikleri kesinlikle insan sağlığına etki etmemesi ve sadece nemin bulunduğu ortamda soruna çözüm üretmesidir.

Ayrıca hastane kurutma işlemi gerçekleştirilirken bu cihazın kullanımı hastane içerisinde yapılan işlemlerin aksamadan devam etmesini sağlamak ile birlikte hastanenin hijyenik ortamına hiçbir şekilde etki etmemektedir.

Boyut ve ağırlık olarak işlevi ile kıyaslandığında çok hafif olan nem kurutma cihazı hastane ortamı dışında ev, iş yerleri, iş hanları, ofisler, cafeler gibi yalıtım sorunundan kaynaklı nemlenme yaşayan pek çok yerde kullanılabilmektedir.

Düzenli kullanıldığında daha önce nemlenmiş olan alanlar da nemlenme gözlemlenmemiştir. Bu da cihazın uzun ömürlü ve kullanışlı bir cihaz olduğunun göstergesidir.

Nem kurutma cihazı tarafından nemi alınan duvarın görsel olarak eski halini alması için sizin tek yapmanız gereken dış boyasının kazınması ve yeniden bir badana işlemi yapılması yeterli olacaktır. 

Hastane Kurutma

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719

Bu Duyuru : 1905 Defa Okunmuştur
Duyuru Tarihi : 22-09-2015
Önceki Konu :

« Nem Alma

Sonraki Konu :
Nem Alma Cihazı Nedir? »
  • Paylaş  :
  • Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz